دوازدهمین دوره مسابقات ایران اپن

با تلاش و زحمات زیاد کادر فنی آموزشگاه و اعضای تیم، تیم sadrarobot پس از حضور در مسابقات IRANOPEN2017 و کسب رتبه اول کشوری در لیگ ربات فوتبالیست موفق به کسب سهمیه حضور در مسابقات جهانی ROBOCUP شد.
 

این تیم در مسابقات جهانی روبوکاپ ناگویا ژاپن ازبین نوزده تیم از کشورهای صنعتی دنیا در رقابت فوتبالیست سنگین وزن دانش آموزی مقام هفتم و در بیگ فیلد باتفاضل گل مقام دوم را کسب کرد. در این رقابت ها تیم SADRAROBOT توانست برتیمهای تایوان، روسیه و آلمان غلبه کند.

 
 
تصاویر بیستر این دوره از مسابقات:
 
 

ربوکاپ يا جام جهانی ربات‌ها، يک پروژه بين‌المللی برای ارتقای هوش مصنوعی،رباتيک و ديگر زمينه‌های مرتبط است. فدراسيون جهانی ربوکاپ در تلاش است تا با طرح مسئله‌ای  استاندارد که دامنه گستره آن تمامی فن آوری‌های موجود را به مشارکت و آزمون فرا می‌خواند به پرورش تحقيقات هوش مصنوعی و ربات‌های هوشمند بپردازد. 
ربوکاپ بازی فوتبال را با هدف ايجاد ابتکاراتی برای مسايل اساسی اجتماعی و صنعتی به عنوان محور اصلی تحقيقات خود انتخاب کرد. هدف نهايی ربوکاپ تشکيل يک تيم کاملا هوشمند از ربات‌های انسان نما است که در سال ۲۰۵۰ برابر تيم قهرمان جام جهانی فوتبال به پيروزی دست يابد. برای اين که يک تيم از ربات‌ها در واقع بتوانند فوتبال بازی کنند فن آوری‌های گوناگونی بايد دخيل شوند، از جمله اصول طراحی عامل‌های خودکار، همکاری چند عامله ، استفاده از استراتژی، تحليل و استدلال زمان واقعی، و ترکيب حس‌گر‌ها. ربوکاپ محلی است برای آزمون يک تيم از ربات‌های هوشمند پرسرعت در محيطی پويا. ربوکاپ همچنين چارچوبی را برای تحقيق در جنبه‌های نرم‌افزاری خود فراهم کرده است. يکي از کاربردهای اصلی فن آوری‌های ربوکاپ جستجو و نجات در زمان وقوع بلايای طبيعی از جمله زلزله در مقياس وسيع است. ربوکاپ پروژه امداد ربوکاپ را به جهت ارتقای تحقيقات در زمينه مسايل اساسی اجتماعی شروع کرد و از اهداف اصلی آن استفاده مفيد از فن‌آوری برای کاهش خسارات جانی ناشی از وقوع بلايای طبيعی است.


دوازدهمین دوره از مسابقات سالانه بین المللی ربوکاپ آزاد ایران از ​۱۶ تا ​۱۸ فروردین ماه ۱۳۹۶ و در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد که آموزشگاه چیستا رباتیک صدرا با 11 تیم در لیگ های مختلف دانش آموزی شرکت نمود. در نهایت این آموزشگاه موفق به کسب رتبه اول و دوم در لیگ های ربات فوتبالیست و  بهترین طراحی ربات در لیگ پرایمری شد.


 
همچنین آموزشگاه چیستا رباتیک صدرا جواز شرکت در مسابقات جهانی کشور ژاپن –شهر ناگویا- را در مرداد ماه 1396کسب نمود.